Základní ovládání NET.Notes

 netnotes0

Systém NET.Notes je postaven na intuitivním uživatelském rozhraní, které nevybočuje z běžných standardů webových aplikací. Celé uživatelské rozhraní je založeno na principu pracovní plochy (desktopu), v rámci které uživatelé otevírají záznamy ve vnitřního záložkách. Uživatel tak pracuje v jenom okně prohlížeče a není rozptylován překlikáváním mezi dílčími okny. Celá pracovní plocha jako taková má několik zajímavých vlastností:

  • v průběhu práce naotvírané záložky jsou ukládány a po zavření a znovuotevření internetového prohlížeče je pracovní plocha zobrazena v původním rozložení. Uživateli zajišťuje kontinuitu práce.
  • systém vnitřních záložek stále dokáže vytvořit odkaz na konkrétní záložku, kterouž je možno zaslat například emailem
  • pracovní plocha uplatňuje prvky tzv. ‚responsivního designu‘, kdy se vizuálně uzpůsobuje rozlišení obrazovky počítače tak, aby byla stále dostatečně použitelná

A. Pravý horní pruh akcí NET.Notes

 netnotes_pravalista

   Rychlá tvorba nového dokumentu    netnotes_zaznam

   Historie prohlížení    netnotes_historie2

   Moje záložky    netnotes_zalozky2

   Moje nastavení a odhlášení    netnotes_nastaveni

 

B. Levý horní pruh akcí

 netnotes_levalista

 

  • netnotes_gmail   odkaz na externí poštu (GMail)   

  • netnotes_kalendar   odkaz na externí kalendář (GMail)   

  • netnotes_zalozky3   tvorba záložky na právě otevřenou stránku   

  • netnotes_obnoveni   obnovení pohledu právě otevřené stránky   

  • netnotes_zavreni    zavření všech otevřených záložek – zůstane pouze „Úvodní“    

 

C. Levé navigační menu

– obsahuje navigaci k modulům a zcela dole tlačítko pro sbalení – minimalizaci – celého menu

netnotes_levemenu

 

 

 

 

Rychlá tvorba nového dokumentu


V horní liště Net.Notes je několik tlačítek. Na pravé straně lišty najdeme tlačítko „Nový záznam“, které slouží k rychlému vytvoření nového záznamu. Po kliknutí na tlačítko se objeví možnosti, které lze zvolit. Zvolte jednu z možností a vytvoříte novou firmu, nový email apod.

netnotes_zaznam2

 

 

 

 

Historie prohlížení


Historie prohlížení je jednou z klíčových částí systému NET.Notes. Tato funkce automaticky zaznamenává práci uživatele a přidává položky do historie prohlížených stránek. Kdykoli se tedy můžete vrátit k dříve otevřeným dokumentům či seznamům dokumentů, případně otevřít celou historii prohlížení.

Můžeme si nastínit jeden z příkladů: po příchodu do práce zkusíte zavolat jednomu ze zákazníků, abyste s ním vyřešil určitý problém. V Adresáři si najdete firmu, případně kontaktní osobu a její telefonní číslo. Dotyčný ale není v kanceláři. Rozhodnete se tedy zavolat odpoledne. Odpoledne jednoduše otevřete jedním klikem historii prohlížení a zde uvidíte ráno nalezený kontakt. Ten samý scénář lze použít na jakýkoli záznam v projektech, aktivitách či jiných dokumentech NET.Notes modulů.

netnotes_3historie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moje záložky

Tlačítko „moje záložky“ zobrazuje oblíbené položky, které se do tohoto seznamu vkládají tlačítkem na levé straně horní lišty netnotes_zalozky3.  Může to být např. často používaná aktivita či pohled, GTD board apod. Číslo zobrazuje počet záznamů…

netnotes_polozky 

 

Moje nastavení a odhlášení

Tlačítko zcela vpravo se jménem uživatele slouží k přístupu k záznamu o vlastní osobě, možnosti nápovědy a odhlášení z databáze…

netnotes_nastaveni2