Seminář o IBM Domino Notes technologiích 2016

Dne 9.6.2016 jsme pořádali tradiční seminář věnovaný IBM Notes technologiím. Tentokráte to již bylo po 16-té. Letos jsme se zaměřili na alternativy k vývoji Notes aplikací a také jsme představili užitečné rady pro administrátory.  
Dopolední sekce byla rozdělena do tří částí. V první části David Marko a Stanislav Marszalek představili alternativu k XPages vývoji a to Vaadin. David Marko pak udělal školení jednoduchého vývoje pro Domino administrátory. Na to následně navázal Radim Turoň se svou přednáškou administrátorských tipů a triků.

Odpoledne jsme začali ukázkami zajímavých zákaznických řešení na Notes i jiných platformách. Závěr semináře patřil Petru Kuncovi z IBM, který v živých ukázkách prezentoval novinky IBM Notes, Connection a Verse.

Celou akci zakončila bohatá a všemi očekávaná tombola :-).

Dle hodnocení účastníků, i z našeho pohledu, se jednalo o zdařilou akci. Jsme rádi, že jsme mohli poskytnout prostor pro zajímavé a hodnotné informace. Zároveň děkujeme všem, kteří si na seminář udělali čas a vážili (mnohdy i dlouhou) cestu k nám. Pro vás, kteří jste se nemohli dostavit, máme níže připraveny prezentace ke stažení.

Seznam prezentací ke stažení (v PDF formátu):

1. Úvodní prezentace (Stanislav Marszalek – TCL DigiTrade)
2. Vaadin – alternativa k Xpages  pro tvorbu korporátních webových aplikací – část I (David Marko – TCL DigiTrade)
2. Vaadin – alternativa k Xpages  pro tvorbu korporátních webových aplikací – část II (Stanislav Marszalek – TCL DigiTrade)  
3. Užitečné rady pro administrátory (Radim Turoň – TCL DigiTrade)
4. Zákaznická řešení (spolupráce Notes s SQL, synchronizace externích webových aplikací s Notes, pokročilé hledání v Notes datech, offline mobilní aplikace) (David Marko, Stanislav Marszalek – TCL DigiTrade)
5. Aktuální novinky z dílny IBM   (Petr Kunc – IBM)

Zde je pár fotek ze semináře:

IMG_0061 IMG_0060 IMG_0059 IMG_0063 IMG_0064

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *