NOTES INFO: Konference ConnectED 2015

NOTES INFO


ConnectED 2015

Tento týden se v Orladnu konala každoroční konference IBM ConnectED 2015 (původně Lotusphera). Tento rok se jí zúčastnilo přes 2 000 lidí a k vidění byla řada zajímavých přednášek z oblasti IBM Collaboration Solution čili IBM Domino, Connections, Sametime apod. Podrobnou agendu si můžete přečíst tady.

Níže uvádíme některé zajímavosti.

ConnectED


IBM Verse

Nový způsob práce s poštou a souvisejícími agendami (kalendář, úkoly, soubory, sdílení, Connections, Sametime), doplněná o chytré vyhledávání a analytiku. Pošta poběží na Dominu a má být nabízená jako tzv. freemium služba, tj. v určité verzi zdarma. Více tady.

Domino

V oblasti Domina byla řada přednášek o vývoji aplikací v XPages (třeba zde je přehledný seznam). Domino aplikace mají být dostupné i v cloudové platformě Bluemix, určené pro vývoj a provoz růného typů aplikací. Domino je rovněž základem pro výše zmíněný Verse.  Přednášky o Dominu patřily k jasně nejnavštěvovanějším.

Connections Next

Vylepšený vzhled, sjednocený se vzhledem Verse, se kterým se budou i propojovat. Komunity půjde lépe graficky upravovat, rozložit obsah uvnitř nich tak, aby odpovídal potřebám a zaměření komunity. Nová startovní stránka, přehlednější, s více detaily. Propojení s Watson Analytics.

Notes/Domino 9.0.1 Fix Pack 3

Nový fixpack si můžete stáhnout tady.


NET.Notes – organizování akcí.

Systém NET.Notes umožňuje přehledně organizovat různé akce pro zákazníky, či akce sportovní, kulturní, společenské. Naše firma pomáhá každoročně pořádat český pohár v běh do vrchu a v tomto článku popisujeme, jak k tomu využíváme NET.Notes.   

 gtd


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *