NOTES INFO: 3.11.2017

NOTES INFO


Domino 10 v roce 2018?

IBM přišla v těchto dnech s informací o pokračování vývoje Domina. Po předchozích zprávách o vydávání aktualizací Domina pouze pomoci tzv. Feature Packu, dle posledního prohlášení, v druhé polovině roku 2018 má vyjít Domino 10. Zároveň bude vytvořená sdílená platforma Domino2025, jejímž cílem bude shromáždění požadavků zákazníků a partnerů na vylepší této platformy v dalších létech.

Tyto novinky jsou výsledkem zahájení strategického partnerství s firmou HCL, která převezme vývoj Domina, přičemž IBM se bude starat o obchodní stránku. Konkrétní změny v nové verzi Domina 10 nejsou ještě nijak upřesněny.


SUTOL Konference 2017

Ve středu 29. listopadu 2017 proběhne 9. ročník SUTOL konference, v konferenčním centru GreenPoint na Praze 10. Konference se tradičně zaměřuje na technologie IBM Collaboration Solutions – IBM Notes/Domino a IBM Connections, ale i novinky jako IBM Verse on Premises, IBM Watson Workspace a další. Můžete se těšit na nabitý den plný zajímavých přednášek určených pro administrátory, vývojáře a profesionály.

Agendu a možnost registrace naleznete tady


NET.Notes – správa souborů

Každá firma generuje mnoho různých souborů. Ať už to jsou textové dokumenty, výpočty, obrázky. Ty se většinou ukládají někam na disk. Aby šly soubory dohledat, vymýšlejí se různé adresářové struktury, dle zákazníka, dle data, dle projektu. Ne vždy to vyhovuje všem požadavkům pro rychlé dohledání souborů nemluvě již o jejich zabezpečení.
Webová aplikace NET. Notes nabízí pokročilou správu souborů a složek, ale přístup k nim je ovládán z aplikace. Má to mnoho výhod:

  • Adresáře a soubory jsou propojené z dokumentem Projektu, Zakázky, Firmy, takže se dají rychle dohledat
  • Z dokumentu Projektu, Zakázky, Firmy lze řídit přístupová práva k těm souborům a to jak jejich viditelnost tak i možnost úprav
  • Jednotlivé soubory a adresáře lze opatřit popisným informacemi (metadaty) pro snazší dohledání
  • Tyto popisné informace lze prohledávat
  • Složky i soubory lze dočasně uzamknout pro změny nebo nastavit jiná práva
  • Soubory jsou uložené nikoliv v databázi, ale na disku, takže i odsud je je možné stáhnout či hromadně nahrát

Podrobnější informace naleznete tady


nechcete-li dostávat tyto novinky, napište nám tady.