Integrace s Dominem

INTEGRACE S IBM DOMINO


DOMINO NA LINUXU

Již od verze 5.x je domino dostupné taktéž na platformě Linux. Jedná se o plnohodnotné a stabilní řešení nahrazující nutnost používání Windows 200x Serveru. Použití Linuxu jako operačního systému vám umožní snížit náklady jak na pořízení celého systému (prostě Windows Server nemusíte kupovat), tak na jeho provoz. Instalaci systému, jeho vyladění a následnou instalaci IBM Domino serveru pak můžete svěřit našim odborníkům.

DOMINO A APACHE TOMCAT JAVA SERVER
IBM Domino server je v současnosti standardně dodáván s licencí na provozování WebSphere serveru. Tato licence je však mimo jiné omezena pouze na možnost konektivity z IBM WebSphere na Domino. Pokud byste chtěli pracovat s daty z jiného databázového systému, museli byste zakoupit rozšířenou WebSphere licenci. Další nevýhodou jsou značné nároky na hardware počítače a komplikovaná správa systému.

Tyto nevýhody odbouráváme použitím Apache Tomcat Serveru, který je v našem řešení plně integrován.

Základní vlastnosti řešení:

  • úzká integrace s Domino serverem přes standardizované ISAPI rozhraní
  • jednotná autentizace a správa uživatelů
  • z vytvořených servletů možnost konektivity do Lotus Notes
  • možnost tvorby heterogenních aplikací kdy je část vytvořena v Lotus Notes a část pod JAVA serverem a z pohledu uživatele se jedná o plně transparentní řešení
  • možnost plného využití funkcí, které samotný Domino server pro vývoj na web nenabízí (tvorba grafů, dynamická tvorba obrázků atp.)

DOMINO A JAVA
Java je jako alternativní jazyk začleněn do Lotus Notes již delší dobu. Jeho použití je možné jak v programování pro Lotus Notes klienta, tak při vývoji na WEB. Také je možné využívat různé specializované knihovny jazyka JAVA.

Možnosti použití:

  • export do MS Excel formátu bez nutnosti naistalovaného MS Office balíku.
  • export/import z jiných databázových systémů