NOTES INFO: 17.1.2017

NOTES INFO


IBM Verse – On Premises k dispozici

Od začátku roku si můžete na svůj Domino server nainstalovat IBM Verse, což je nové poštovní rozhraní pro webového klienta. Instalačky jsou již dispozici na stránkách IBM a aplikaci mohou použit všichni, kdož měli zaplacenou podporu Notes licencí do 30.12.2016.
IBM Verse je již dva roky k dispozici v cloudové verzi a umožňuje jiný způsob práce s poštou, složkami, úkoly. Ostatně podívejte se na toto video.

Kromě napojení na Domino databázi, IBM Verse umožňuje spolupráci s IBM Connection pro získávání informací z profilů uživatelů a ukládání souborů. Napojení na IBM Connection není nutné pro chod IBM Verse On-Premises, ale jelikož v licenci Domina máte i přístup na základní IBM Connection, je možné toho využít.


IBM Traveler jen přes šifrovanou komunikaci

Od nového roku, přesně od 1. ledna 2017, je nutné pro komunikaci mobilů s IBM Travelerem použít pouze šifrovanou komunikaci. Přehled podmínek, které musí Traveler server splňovat, naleznete v této TechNote
Zde jsou některé z podmínek:

  • použití HTTPS s platným certifikátem
  • použití TLS 1.2
  • serverový certifikát musí vydat certifikační autorita, která je v mobilním zařízení označena jako důvěryhodná
  • doménové jméno serveru musí odpovídat jménu v certifikátu

Salesforce – schvalovací procesy

Salesforce je rozsáhlou platformou, která se vyvinula z původní cloudové aplikace pro podporu prodeje. Ačkoliv prodej, marketing a servis jsou základní stavební kameny Salesforce, tato platforma umožňuje rozsáhlé přízpůsobení všech modulů včetně vytváření svých vlastních aplikací, které pak můžete v prostředí Salesforce provozovat.

Jednou z takových částí je i workflow, které si můžete nadefinovat na různé záznamy, pro jejich schválení, odesláni emailem na nadřízeného, posunutí dokument do jiného stavu či byl export do ERP. Pro definici workflow je v Salesforce několik nástrojů:

  • Process Builder – vizuální nástroj pro definici podmínek a akcí na ně navázaných
  • Visual Workflow – vizuální nástroj vhodný především pro složitější koloběhy a nutnou interakci s uživatelem
  • Approval Process – tento module je určen pro nastavávání různých schvalovacích procesů